Харків Нерест 2024

НАКАЗ ПРО НЕРЕСТОВУ ЗАБОРОНУ

Детальніше

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РРІВНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА

У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
(Харківський рибоохоронний патруль)

НАКАЗ

07 березня 2019 р. Харків № ЗО

Про встановлення строків весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Харківської області у 2019 році

Відповідно до Закону України «Про тваринний світ», Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», згідно з пп. 8.1, 8.2, 8.3, 11.1.9, 11.2.1 Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 18.03.1999р. № 33, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25 травня 1999 року за № 326/3619, пп. 3.14, 4.4, 4.5, 4.14.3, 5.3 Правил любительського та спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999р. № 19 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 28.04.1999 року № 269/3562, на підставі Положення про Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області, затвердженого наказом Державного агентства рибного господарства України від 15.07.20Іброку № 229, з метою забезпечення охорони та збереження у належному стані середовища існування, шляхів міграції та місць природного відтворення водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Харківської області,

НАКАЗУЮ:

1. Визначити наступні строки заборони на промисловий, любительський і спортивний лов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Харківській області:

- з 1 квітня до 10 червня 2019 року на водосховищах (в т.ч. любительський лов по 10 червня 2019року);

- з 1 квітня до 21 травня 2019 року на річках, в корінних водах (в т.ч. любительський лов по 20 травня 2019 року);

- з 1 квітня до 30 червня 2019 року в придаткових водах річок (в т.ч. любительський лов по ЗО червня 2019 року);

2. Заборонити лов раків у водоймах Харківської області в нерестовий період, під час виношування ікри, личинок, першої та другої линьок з 1 квітня по 30 червня 2019 року і у період з 20 серпня по 30 вересня 2019 року, а також у

темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

3. Забороняється організація змагань з рибальства та підводного полювання в період нересту риби.

4. В період нерестової заборони любительське рибальство на водоймах Харківської області дозволяється на спеціально визначених ділянках водосховищ та річок з їх придатковою системою водойм (додаток 2),однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.

5. Заборонити під час нересту проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові, сейсмологічні роботи, видобуток гравію та піщано-ракушкової суміші, проводити забір води без ефективних рибозахисних пристроїв. На ділянках, оголошених органами рибоохорони нерестовищами (додаток 1) в період нересту заборонити пересування всіх плавучих засобів, за винятком суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

6. Відділу іхтіології та регулювання рибальства та відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль»:

- довести до відома районних державних адміністрацій та оповістити через засоби масової інформації населення, зацікавлені підприємства, установи та організації підконтрольних районів, які при здійсненні будь-якої діяльності впливають або можуть вплинути на умови розмноження водних біоресурсів, про встановлення строків весняно-літньої заборони на лов риби та інших водних біоресурсів, визначені місця для здійснення любительського лову риби;

- забезпечити виконання Плану спільних заходів та проведення рейдів протягом дії заборони з органами національної поліції, екологічної інспекції, взаємодіяти з райдержадміністраціями при виконанні заходів з охорони та збереження середовища існування шляхів міграції і місць природного відтворення риби та інших водних біоресурсів;

- забезпечити, в межах повноважень, неухильне виконання Плану заходів щодо підготовки і проведення весняно-літньої нерестової заборони у 2019 році, затвердженого Головою Держрибагентства 26.02.2019року;

- проконтролювати повне припинення промислового лову користувачами водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах Харківської області та зняття ними усіх знарядь лову до заходу сонця 31 березня 2019 року;

- щомісячно до 25 числа надавати до Управління повну інформацію про проходження нересту.

7. Вважати таким, що втратив чинність наказ Управління від 01.03.2017 року № 26 «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Харківської області у 2017 році».

8. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Начальник Управління О. Гоголь

Додаток 1

до наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області від« 07 » березня 2019 р. № ЗО

ПЕРЕЛІК

основних нерестовищ на рибогосподарських водних об’єктах

Харківської області.

Річка Сіверський Донець з притоками.

1. Ділянка р. Сіверський Донець від Печенізької греблі до с. Леб'яже.

Адміністративно-територіальне розташування - Печенізький район. Рибогосподарське значення - на площі близько 8 га розташоване одне з основних нерестовищ ляща, судака та сазана.

2. Ділянка р. Сіверський Донець від с. Кицівка до с. Башкирівка.

Адміністративно-територіальне розташування - Печенізький та Чугуївський райони.

Рибогосподарське значення - на площі 5 га розташоване одне з основних нерестовищ ляща та плоскирки.

3. Ділянка р. Сіверський Донець від мосту автомобільної траси Харків - Ростов до с. Фігурівка.

Адміністративно-територіальне розташування - Чугуївський район. Рибогосподарське значення - на площі 5 га розташоване одне з основних нерестовищ сазана та ляща.

4. Ділянка р. Сіверський Донець від гирла р. Уди до греблі ТЕЦ-2 “Есхар”.

Адміністративно - територіальне розташування - Чугуївський район. Рибогосподарське значення - на площі 3 га розташоване нерестовище судака та окуня.

5. Ділянка річки Сіверський Донець від радіофізичної обсерваторії (правий берег) та Задонецького лісництва (лівий берег) пляжу колишньої бази Харківського турбінного заводу.

Адміністративно - територіальне розташування - Зміївський район, територія Національного природного парку «Еомільшанські ліси».

Основне нерестовище судака, ляща, плоскирки та лина.

6. Затока та система заплавних озер «Косач» від мосту в с. Коропове вверх по течії р. Сіверський Донець до озера «Біле» вздовж автошляху Задінецьке - Коропове.

Адміністративно - територіальне розташування - Зміївський район, територія Національного природного парку «Еомільшанські ліси».

Основне нерестовище ляща, сома, щуки, судака, в’язя, синця, головня та лина на площі 18 га.

7. Заплавне озеро «Снитьково» 4 кілометри вверх по течії річки Сіверський Донець від мосту в с. Коропове.

Адміністративно - територіальне розташування - Зміївський район, територія Національного природного парку «Гомільшанські ліси».

Основне нерестовище ляща, плоскирки та лина на площі 3 га.

8. Система мілководь та рукавів р. Сіверський Донець від місця впадіння річки Гомольші (правий берег) до околиць села Черкаський Бишкин (лівий берег).

Адміністративно - територіальне розташування - Зміївський район, територія Національного природного парку «Гомільшанські ліси».

Основне нерестовище судака, ляща, плоскирки та лина, на площі 11 га.

9. Ділянка р. Сіверський Донець від с. Гомольша до с. Нижній Бишкин.

Адміністративно-територіальне розташування - Зміївський район. Рибогосподарське значення - на площі 8 га розташоване одне з основних нерестовищ судака.

10. Заплавне озеро «Біле» (правий берег) біля місця впадіння річки Гомольша в р. Сіверський Донець.

Адміністративно - територіальне розташування - Зміївський район, територія Національного природного парку «Гомільшанські ліси».

Основне нерестовище судака, ляща, плоскирки та лина.

11. Ділянка р. Сіверський Донець в двох кілометрах вище і нижче с. Червоний Донець.

Адміністративно-територіальне розташування - Балаклійський район. Рибогосподарське значення - на площі 15 га розташовані нерестовища судака та ляща.

12. Навкологирловий простір і гирло р. Берека (правої притоки р. Сів. Донець) в районі с. Петрівське.

Адміністративно - територіальне розташування - Балаклійський та Барвінківський райони.

Довжина - 3 кілометри.

Рибогосподарське значення - на площі 6 га розташоване одне із основних нерестовищ ляща, судака та сазана.

13. Річка Оскіл (ліва притока р. Сів. Донець) від гирла до греблі Червонооскільської ГЕС.

Адміністративно - територіальне розташування - Ізюмський район. Рибогосподарське значення — нерестовища і місце нагулу молоді і статевозрілих риб (лящ, судак, щука, білизна, плоскирка та інші).

14. Ділянка р. Сіверський Донець від с. Студенок до с. Кам’янка.

Адміністративно-територіальне розташування - Ізюмський район. Рибогосподарське значення - нерестовища і місце нагулу молоді і статевозрілих риб (лящ, судак, щука, білизна, плоскирка та інші).

15. Усі інші мілководні ділянки річки вздовж правого та лівого берегів (крім меж наведених у додатку 2).

Печенізьке водосховище.

Адміністративно - територіальне розташування - Вовчанський та

Печенізький райони.

1. Система мілководь і островів у верхів’ї водосховища від с. Стариця до с. Петрівське - по лівому березі.

Адміністративно-територіальне розташування — Вовчанський район.

Площа - 380 га.

Рибогосподарське значення - одне із найбільш цінних нерестовищ промислових видів риб (судака, ляща, щуки, плітки та інші),місце нагулу їх молоді.

2. Ділянка правого берегу від «Рубіжанського мосту» за течією до бази відпочинку «Дружба».

Адміністративно - територіальне розташування - Вовчанський район.

Цінне нерестовище судака, ляща, щуки, сазана та плітки .

3. Затока бази відпочинку ім. Соіча.

Адміністративно - територіальне розташування - Вовчанський район.

Площа - 10 га.

Рибогосподарське значення - одне з нерестовищ промислових видів риб (судака, ляща, щуки, сазана та плітки).

4. Хотімлянська затока - на лівому березі водосховища біля с. Хотімля.

Адміністративно - територіальне розташування - Вовчанський район.

Площа - 15 га.

Рибогосподарське значення - цінне нерестовище промислових видів риб, місце нагулу їх молоді.

5. Система мілководь і островів по правому березі біля с. Хотімля.

Адміністративно - територіальне розташування - Вовчанський район.

Площа - 15 га.

Рибогосподарське значення — цінне нерестовище промислових видів риб, місце нагулу їх молоді.

6. Кулаківська затока — на лівому березі водосховища від с. Першотравневе до островів.

Адміністративно - територіальне розташування - Вовчанський та Печенізький райони.

Площа - 350 та.

Рибогосподарське значення - одне із нерестовищ промислових видів риб, місце нагулу їх молоді.

7. Мартівська затока - на лівому березі водосховища біля с.м.т. Мартове і система мілководь, біля островів вверх за течією на 5 кілометрів.

Адміністративно - територіальне розташування - Печенізький район.

Площа - 250 га.

Рибогосподарське значення — одне із основних нерестовищ промислових видів риб, місце нагулу (гирло затоки) їх молоді.

8. Артемівська затока - на лівому березі в районі с. Артемівка.

Адміністративно - територіальне розташування - Печенізький район.

Площа - 300 га.

Рибогосподарське значення - одне із нерестовищ промислових видів риб, місце нагулу (гирло затоки) їх молоді. ’

9. Усі інші мілководні ділянки водосховища вздовж правого та лівого берегів (крім меж наведених у додатку 2).

Червонооскільське водосховище.

Адміністративно - територіальне розташування - Куп’янський, Борівський та Ізюмський райони.

1. Прибережні мілководдя у вершині водосховища (правий і лівий берег) від сел. Куп’янськ - Вузлова до Сенківського мосту.

Адміністративно-територіальне розташування - Куп’янський район.

Площа - 1300 га.

Рибогосподарське значення — одне із основних нерестовищ промислових видів риб (лящ, судак, сазан, щука).

2. Сенківська затока і прилеглі мілководдя.

Адміністративно-територіальне розташування - Куп’янський район, с. Сеньково.

Площа - 240 га.

Рибогосподарське значення — одне із основних нерестовищ промислових видів риб.

3. Одноребрівська затока (або Борівська затока) і прилеглі мілководдя в центральній частині водосховища на його лівому березі між с. Новоплатонівка і с.м.т. Борова.

Адміністративно-територіальне розташування - Борівський район.

Площа - 90 га.

Одне із основних нерестовищ і місце нагулу промислових видів риб.

4. Урочище «Великий острів» - система мілководь на лівому березі в районі с.м.т. Борова.

Адміністративно-територіальне розташування — Борівський район.

Площа - 150 та.

Одне із основних нерестовищ і місце нагулу промислових видів риб.

5. Система мілководь від селища Підлиман до пірсу Червонооскільського ДВСРП село Піски Радківські.

Адміністративно - територіальне розташування - Борівський район.

Площа - 500 та.

Одне із основних нерестовищ і місце нагулу молоді промислових видів риб.

6. Ділянка на лівому березі в нижній частині водосховища біля с. Піски- Радьківські. Система мілководь і група островів.

Адміністративно-територіальне розташування - Борівський район.

Площа - 150 та.

Одне із основних нерестовищ і місце нагулу промислових видів риб.

7. Усі інші мілководні ділянки водосховища вздовж правого та лівого берегів (крім меж наведених у додатку 2).

Краснопавлівське водосховище.

Адміністративно - територіальне розташування - Лозівський та

Первомайський райони.

Верхів’я водосховища та усі мілководні ділянки із затоками та рукавами вздовж правого та лівого берегів (крім меж наведених у додатку 2).

Рибогосподарське значення - основні нерестовища ляща, сазана, судака.

Орільське водосховище.

Адміністративно - територіальне розташування - Лозівський район.

Верхів’я водосховища та усі мілководні ділянки вздовж правого та лівого берегів (крім меж наведених у додатку 2).

Рибогосподарське значення — основні місця нересту та нагулу молоді ляща, сазана, судака, карася та плітки.

На всіх інших водосховищах, річках та їх кореневих водах. Адміністративно - територіальне розташування - Харківська область.

Верхів’я та усі мілководні ділянки (крім меж наведених у додатку 2). Рибогосподарське значення - місця нересту та нагулу молоді цінних видів

риб.

Начальник відділу іхтіології

та регулювання рибальства О. Титечко

ПОГОДЖЕНО:

Директор науково-дослідного інституту біології ХНУ ім. В.Н. Каразіна, доктор біологічних наук

____________ ___________ А.І. Божков

 

Додаток 2

до наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області від« 07 » березня 2019 р. № ЗО

ПЕРЕЛІК

ділянок водойм, виділених для спортивного і любительського лову риби

у період весняно - літньої заборони.

На Печенізькому, Червонооскільському, Краснопавлівському,
Орільському водосховищах, річці Сіверський Донець з її придатковою
системою водойм, а також на всіх інших водосховищах, річках та їх

кореневих водах області:

- в межах територій баз відпочинку та населених пунктів поза межами основних нерестовищ, наведених у додатку 1.

Начальник відділу іхтіології

та регулювання рибальства О. Титечко

ПОГОДЖЕНО:

Директор науково-дослідного інституту біології ХНУ ім. В.Н. Каразіна, доктор біологічних наук

_________ А.І. Божков

No comment! .