Старобільськ Нерест 2024

НАКАЗ ПРО НЕРЕСТОВУ ЗАБОРОНУ

Детальніше

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА
РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА У ЛУГАНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
(ЛУГАНСЬКИЙ РИБООХОРОННИЙ ПАТРУЛЬ)

НАКАЗ

Старобільськ

Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів в рибогосподарських водних об'єктах Луганської області у 2019 році

З метою посилення охорони водних біоресурсів та створення сприятливих умов для їх природного відтворення у рибогосподарських водних об'єктах, що знаходяться на підконтрольної української владі території Луганської області, під час нересту риби і розмноження інших водних біоресурсів, керуючись статтею 38 Закону України «Про тваринний світ», статтею 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», на підставі пунктів ЗЛ4, ЗЛ5, 4.4, 4.5, 4.10, 4.14.3 та 5.3 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 року № 19, зареєстрованих Міністерством юстиції України 28.04.1999 року іа № 269/3562 (далі - Правила рибальства),пункту 8.3 Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 18.03.1999 року № 33, зареєстрованих Міністерством юстиції України 25.05.1999 року за

№ 326/3619 НАКАЗУЮ:

1. Встановити наступні строки заборони на лов (добування) водних біоресуррів на період нересту риби і розмноження інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах, що знаходяться на підконтрольної української владі території Луганської області:

- у річках та їх кореневих водах - з 1 квітня до 20 травня (включно),

- у водосховищах, ставках - з 1 квітня до 10 червня (включно),

- у придаткових водоймах (озерах, старицях, протоках та ін.) - з 1 квітня до ЗО червня (включно).

2. Встановити заборону на лов (добування) раків на час виношування ними ікри, личинок та на періоди першої і другої линьок на всіх рибогосподарських водних об'єктах:

- з 1 квітня до ЗО червня (включно);

- з 20 серпня до ЗО вересня (включно).

3. Дозволити у заборонений період здійснення любительського лову риби на спеціально визначених ділянках водойм згідно з Додатком, що додається, з берега однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком, або спінінгом, з обов'язковим дотриманням вимог Правил любительського і спортивного рибальства щодо добової норми вилову та мінімального розміру риб, інших водних біоресурсів.

4. Заборонити в нерестовий період проведення в рибогосподарських водних об'єктах та на прибережних захисних смугах будівельних, днопоглиблювальних, вибухових робіт, будь — яких робіт, які повязані з видобутком піску та гравію, а також пересування всіх плавучих засобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних

біоресурсів. ...

5. Оповістити населення області через засоби масової інформації щодо змісту цього наказу. Відповідальні: головні спеціалісти відділу іхтіології та регулювання рибальства та державні інспектори відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» (на своїх підконтрольних дільницях).

6. Довести до відома Луганської обласної державної адміністрації і районних державних адміністрацій, та зацікавлених підприємств, установ, організацій про встановлення термінів весняно-літньої заборони на лов риби та інших водних біоресурсів. Відповідальні: заступник начальника Управління — начальник відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» - Краснянський А.В., державні інспектори відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» (на своїх підконтрольних дільницях).

7. Забезпечити функціонування оперативного штабу Управління на період весняно-літньої нерестової заборони на лов риби, інших водних біоресурсів. Відповідальний: заступник начальника відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» - Сикало О.В.

’8. Посилити державний нагляд (контроль) за дотриманням правил використання, охороною умов природного відтворення, порядку придбання та збуту водних біоресурсів на час весняно-літньої заборони на лов (добування) риби, інших водних біоресурсів на підконтрольній українській владі території Луганської області. Відповідальні: заступник начальника відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» - Сикало О.В., державні інспектори відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» (на своїх підконтрольних дільницях).

9. Систематично вести спостереження за ходом нересту риби та своєчасно надавати у встановленому порядку відповідну аналітичну інформацію до Державного агентства рибного господарства України. Відповідальний: головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства — Арабаджи С.Г.

10. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника Управління - начальника відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» - Краснянського А.В.

Начальник О.А.Поляков

Додаток

до наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Луганській області

«Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів в рибогосподарських водних об'єктах Луганської області у 2019 році»

ПЕРЕЛІК

дозволених місць щодо здійснення любительського лову риби на час
весняно-літньої заборони в рибогосподарських водних об’єктах Луганської

області у 2019 році

У заборонений весняно-літній нерестовий період любительський лов риби дозволяється тільки з берега однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком, або спінінгом (для блесніння) на наступних ділянках рибогосподарських водойм, з обов'язковим дотриманням пунктів 4.6 та 4.11 «Правил любительського і спортивного рибальства» щодо добової норми вилову та мінімального розміру риб, інших водних біоресурсів.

Річки

р. Сіверський Донець:

— на ділянці від гирла р. Красна до автомобільного мосту між м. Новодружеськ та м. Рубіжне, по обох берегах (Кремінський р-н);

— На ділянці від автомобільного мосту біля заводу «Пролетарій» м. Лисичанськ до автомобільного мосту імені В.І.Леніна м. Лисичанськ, по

обох берегах, р. Айдар:

— в межах смт. Новопсков — на ділянці від автомобільного мосту с. Осинове до автомобільного мосту с. Ікове, по обох берегах (Новопсковський р-н);

— на ділянці - на відстані 200 м за течію від автомобільного мосту с. Підгорівка до автомобільного мосту с. Новоселівка, по обох берегах (Старобільський р-н);

— в межах смт. Новоайдар - на ділянці від старого до нового автомобільних мостів, по обох берегах;

— на ділянці від с. Шульгинка до мосту с. Співаківка, по обох берегах (Новоайдарський р-н).

р. Деркул:

— на ділянці від нижнього за течією автомобільного мосту смт. Біловодськ до автомобільного мосту траси «Луганськ - Біловодськ» у с. Городище, по обох берегах (Біловодський р-н).

р. Красна:

— на ділянці в межах м. Сватове, по обох берегах;

__ на ділянках в адміністративних межах населених пунктів Кремінського р-ну.

Водосховища та ставки

Біловодський район:

— Біловодське водосховище - з греблі.

Білокуракинський район

— Наливне водосховище - з греблі від насосної станції 500 м у напрямку

с. Павлівка.

Марківський район:

__ Кризьке водосховище - з греблі та 200 м від неї по лівому берегу.

Новопсковський район:

— Булавинівське водосховище - з греблі та 700 м від неї по лівому берегу,

__ ставок с.Піски - з греблі та 300 м від неї по лівому берегу,

— Кам'янське водосховище - з греблі.

Сватівський район:

__ Чепигівське водосховище - з греблі та 300 м від неї по обох сторонах;

__ ставок с. Коломийчиха - з греблі та 100 м від неї по обох сторонах;

— ставок с. Надія - з греблі та 100 м від неї по обох сторонах,

— Сватівське водосховище - з греблі;

— Райгородське водосховище - з греблі та 200 м від неї по обох сторонах,

— Оборотнівське водосховище - з греблі та 200 м від неї по обох сторонах,

__ Софіївське водосховище - з греблі та 200 м від неї по обох сторонах.

Старобільський район:

__ ставок № 3 с. Половинкине - з греблі та 300 м від неї по правому берегу;

— ставок Садківської с/р - з греблі та 500 м від неї по обох сторонах.

Троїцький район:

— Демино-Олександрівське водосховище - з греблі;

— Бабичевське водосховище -2 — з греблі;

__ Тимонівське водосховище - з греблі та 500 м від неї по двом сторонам.

Забороняється протягом всього року вилов наступних видів риб, які занесені до Червоної книги України: Мінога українська, Карась золотий, Шемая азовська, Ялець Данилевського, Вирезуб причорноморський, Минь річковий, Стерлядь прісноводна, Осетер російський, Білуга звичайна, Підуст волзький, Бистрянка російська, Йорж носар і рідких видів: Рибець звичаинии.

No comment! .