Кременчук Нерест 2024

НАКАЗ ПРО НЕРЕСТОВУ ЗАБОРОНУ

Детальніше

ДЕРЖРИБАГЕНТСТВО
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО АГЕНСТВ А
РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

(ПОЛТАВСЬКИЙ РИБООХОРОННИЙ ПАТРУЛЬ)

39630. Полтавська обл.. м. Кременчук, вул. Флотська. 4. тел./факс: (05366) 38291

Код ЄДРПОУ 41079035

Н А К А З

Кременчук

Про встановлення весняно - літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах на території, підконтрольній Полтавському рибоохоронному патрулю у 2019 році

З метою забезпечення охорони та збереження в належному стані середовища перебування, шляхів міграції і місць природного відтворення (нерестовищ) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об єктах підконтрольних Полтавському рибоохоронному патрулю, відповідно до статті 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів». пунктів 3.14, 3.15, 4.4. 4.14.3, 5.3 «Правил любительського і спортивного рибальства», затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 15.02.1999 р. № 19, п. 11.1.4 «Правил

промислового рибальства», затвердженого наказом Держкомрибгоспу України від 18.03.1999р. №33, листа Інституту рибного господарства НААН України від 20.03.18р. № 197-03/18. наказу Держрибагентства № 497 від 12 вересня 2017 року «Про внесення змін до наказу Державного агентства рибного господарства України від 06 лютого 2013 року № З І»

НАКАЗУЮ:

І. Встановити терміни заборони на лов (добування) риби у весняно - літній період природного відтворення (нересту) у 2019 році на підконтрольних управлінню водних об’єктах Полтавської області у такі строки:

- Кам’янське водосховище у межах Полтавської області з його стометровою прибережною захисною смугою визначеною Водним кодексом України - з 1 квітня по 9 червня (включно);

- Кременчуцьке водосховище у межах адміністративної території Полтавської області, включаючи акваторію Сулинської затоки із п стометровою прибережною захисною смугою - з 1 квітня по 9 червня (включно);

- у всіх інших рибогосподарських водних об’єктах в межах підконтрольної території - з І квітня по 20 травня (включно),в придаткових системах річок з 1 квітня по 29 червня.

2. Заборонити в період нересту риби проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових, сейсмологічних робіт, видобуток гравію та піщано - ракушкової суміші, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій, а також будь - яких робіт на водних об'єктах та їх прибережних захисних смугах в межах підконтрольної Полтавському рибоохоронному патрулю території.

3. Оголосити нерестовищами ділянки в додатку до наказу.

4. На період нересту риби в місцях, які оголошені нерестовищами, заборонити пересування всіх плавучих засобів (за винятком установлених судових ходів, транзитного проходу, виконання робіт по встановленню бакенів і у випадках надзвичайної потреби (шторм, туман, аварія і т.п.),крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

5. Дозволити любительський лов риби на період весняно - літньої заборони на лов (добування) водних біоресурсів в межах підконтрольної території на Кам’янському, Кременчуцькому водосховищах і малих річках однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з блешнею з берега в межах населених пунктів, за винятком місць нерестовищ, вказаних в додатку до цього наказу.

6. Відділу рибоохоронного патруля № 1. відділу рибоохоронного патруля

№ 2:

- забезпечити належний контроль за охороною риби та інших водних біоресурсів в період нересту;

- розробити спільні заходи по охороні рибних запасів і водних біоресурсів з Державною екологічною інспекцією у Полтавській області, Національною Поліцією України ГУ ІІП в Полтавській області та іншими зацікавленими службами.

7. Відділу іхтіології та регулювання рибальства:

- спільно з науково-дослідними установами забезпечити спостереження за ходом нересту риби;

- передавати до Держрибагентсгва узагальнену інформацію про хід нересту першого числа місяця наступного за звітним (в період нересту);

проінформувати Полтавську обласну держадміністрацію про встановлення термінів весняно-літньої заборони на лов риби та інших водних біоресурсів.

8. Старшим дільниць рибоохоронного патруля:

- сповістити ЗМІ. населення та зацікавлені підприємства, установи, організації про встановленні терміни весняно - літньої заборони на лов риби та інших водних біоресурсів.

9. З наказом ознайомити всіх інспекторів під особистий підпис.

10. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Додаток

до накату Полтавського рибоохоронного патруля

Перелік нерестовищ

на Кам'янському і Кременчуцькому водосховищах
і річках на яких любительський лов риби
в період нересту забороненний

1. Власівська затока (лівий берег) - від початку садівничого товариства «Будівник», включаючи Самусіївські плавні до затоки Кагамлик. Від корінного берега до форватера (600га).

2. Білецківські плавні (правий берег) - від дитячого табору «Чайка» вниз по течії до причалу бувшого рибгоспу «Верхньодніировець». Від корінного берегу до островів «Зелений», «Динька», «Полівка» - (1400 га).

3. Внутрішні затоки о. Шаломай.

4. Івківські плавні (лівий берег) - від входу в річище Контарево до виходу з річища в р. Псьол - (300га).

5. Від гирла річки Псьол на південну закінченість о. Вовчок вверх до мосту - (100 га).

6. Кам’яно - Потоцькі плавні (правий берег) - від човнової станції КВСЗ- 1 до риб бригади № 2 рибгоспу «Вітеко» (на теперішній час база відпочинку «Маяк») - (400га).

7. Від вантажного річкового порту Комсомольськ (лівий берег) до Тахтаївського кар’єру, включаючи Саловські, Келебердянські, Григоро- Бригадировські, Солошинські плавні - від корінного берегу до форватера (4000 га).

8. Чикалівські, Успенські плавні (правий берег) - від Чикалівського кар’єру до Дереївського кар’єру. Від корінного берегу до форватера - (400 га).

9. Гирло р. Ворскла (лівий берег) - від рибгоспу «Ворсклянське» до мосту біля с. Лучки - (1700 га).

10. Ворсклянська заплава - плавні від с. Вільховатка до турбази «Жемчужина» (с. Радянське) вглиб водоймища до форватера, включаючи острова Вишняки, Орлянський - (6000 га ).

11. Від водозабору Редутського щебеневого заводу, вздовж півострова Крячківський з внутрішніми затоками включно з затокою Барбара до пляжу м. Горішні Плавні, загальною площею (130 га ).

На Кременчуцькому водосховищі

1 .Сулинська затока загальною площею 31,16 тис. га .

Примітка: в малих річках нерестовищами є всі в межень заплавні водойми річок Псьол, Ворскла в межах Полтавської області, р. Сула на підконтрольній території Полтавського рибоохоронного патруля.

ДЕРЖРИБ АГЕНТСТВО
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА
РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

(ПОЛТАВСЬКИЙ РИБООХОРОННИЙ ПАТРУЛЬ)

39630, Полтавська обл.. м. Кременчук, вул. Флотська, 4. тел./факс: (05366) 38291

Код ЄДРПОУ 41079035

Надпись: Про встановлення заборони на лов раків під час линьки і виношування ікри у рибогосподарських водних об'єктах на території, підконтрольній Полтавському рибоохоронному патрулю у 2019 році
НАКАЗ

Кременчук

Відповідно до п.п. 3.14, 4.5, 4.6 «Правил любительського і спортивного рибальства», затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 р. №19, та з метою охорони природного відтворення водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах на території, підконтрольній Полтавському рибоохоронному патрулю,

НАКАЗУЮ:

1. Встановити термін заборони на лов (добування) раків, у зв'язку з їх линькою в 2019 році на підконтрольних Управлінню водних об’єктах Полтавської області, у такі строки:

- в період виношування ікри та першої линьки - з 1 квітня 2019 року по 30 червня 2019 року;

в період другої линьки - з 25 серпня 2019 року по 30 вересня 2019 року.

2. Старшим рибоохоронних дільниць: Курило С.П., Пархоменко О.Ю., Лоза В.М., Сльченко М.Г., Остроушко 1.1., Білий С.П., Мархоцький В.М., Малько А.Д.:

- сповістити через засоби масової інформації населення та зацікавлені підприємства, установи, організації про встановленні терміни заборони на лов раків.

3. З наказом ознайомити всіх інспекторів під особистий підпис.

4. Контроль за виконання цього наказу залишаю за собою.

No comment! .